این پست در ساعت ۱۲:۰۴ ب.ظ و تاریخ ۹۶/۰۶/۰۴ ارسال شده است


IMG_20170824_124532

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندر انزلی، اردشیر پور نعمت رییس آکادمی باشگاه ملوان درباره مسایل مختلف آکادمی باشگاه و اهداف این فصل و پرورش بازیکن با سایت رسمی باشگاه ملوان به گفتگو پرداخت که توجه شما را به این مصاحبه جلب می کنیم.

اردشیرپورنعمت درباره ساختار آکادمی این فصل گفت: ساختار آکادمی شکل جدیدتری به خودش گرفته است که این شکل مبتنی بر سه حوزه فعالیت می کند، بخش اول حوزه اجرایی است که به دنبال سخت افزار ها خواهیم بود. در این بخش به دنبال زمین های فوتبال هستیم و می خواهیم زمین های بیشتری داشته باشیم و کمتر اجاره بپردازیم. مالکیت زمین به دست آوریم که این ایده آل ما است. بخش دوم بخش آموزش است. در این بخش به دنبال ارتقای آموزشی و علمی مربیان خود هستیم و تلاش می کنیم بخش آکادمیک را افزایش دهیم. بخش سوم بخش فنی است بخش فنی یعنی برنامه ریزی و بازیکن سازی که این بخش براساس آیتم های جدی تری نسبت به قبل دنبال می شود و تیم ها با تدارک فنی بهتری وارد مسابقات می شوند. اساساً مسابقات بهانه ای برای بازیکن سازی است، سه بخش اجرایی ، آموزشی و فنی در این فصل برای ما اهمیت بسزایی دارد، گروهی که ما داریم در این سه حوزه فعالیت می کنند و وظایفشان کاملا مشخص و تدوین شده است استراتژی ما در حقیقت رسیدن به یکسری بازیکنانی که نسل جدیدی از بازیکنان بومی را تحویل بزرگسالان بدهد و ملوان به نوعی به فرهنگ ساختاری خودش برگردد که این موضوع مهمترین استراتژی بلند مدت باشگاه ملوان است.

وی در مورد شایعه ورود خانواده های متمول به آکادمی باشگاه ملوان و تعیین و تکلیف کردن آنها برای مربیان و آکادمی اظهار داشت:
این یک تفکر صد در صد اشتباه است و باید تاکید کنم تا زمانیکه من در آکادمی هستم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد اما شاید خطایی در گذشته رخ داده که من از آن بی خبر هستم. تا آنجایی که من اطلاع دارم در گذشته هم خیلی محدود بوده البته قبل از ما خیلی اتفاقات افتاده که خوشبختانه ریشه این کار را پیدا و مشکل را حل کردیم. باید تاکید کنم ملوان یک تیم مردمی هست و هر تیم مردمی همیشه با این شایعات درگیر می شوند، مردم پشت تیم های پایه هستند و فرزندان خودشان را می آورند طبیعتاً یکسری اتفاقات ممکن است رخ دهد اما ما سعی کردیم آسیب شناسی انجام دهیم مکان هایی که امکان آسیب وجود دارد در سنین پایین تر است و متاسفانه هر چه به سنین پایین تر می رسیم آسیب ها بیشتر می شود. ما یکسری مدارس فوتبال داریم که برای پر کردن اوقات فراغت هزینه دریافت می کنند اما بقیه تیم های ما که حرفه ای هستند مطلقا چنین اتفاقی رخ نمی دهد و به هیچ عنوان اجازه این کار را نمی دهیم. ساز و کارهایی در نظر گرفته ایم که همه چیز آنجا آشکار است به این ترتیب درصد خطا پایین است. اما شاید منظور از چنین شایعه ای را بتوانم حدث بزنم. احتمالا شاید این اخبار مربوط به یک تیم پانزده ساله هایی باشد که داریم. شاید شایعات از آنجایی شروع شده که دقیقا به ماهیت این تیم برمی گردد. این تیم کاملا مردمی و جدا از تیم های حرفه ای آکادمیست. این تیم جزوی از مدرسه فوتبال ملوان محسوب می شود و چون این تیم در چارت ما نبوده است این بازیکنان نه در تیم شانزده سال ما و نه در تیم چهارده سال ما می توانستند بازی کنند و خود به خود باید یکسال فوتبال بازی نمی کردند بنابراین ما کاری کردیم که این تیم تمرین بکند و در مسابقات استان شرکت کند. در این تیم خانواده ها تقاضا کردند که یک هیات امنایی تشکیل دهیم که هر وقت پول نداشتیم به ما کمک کنند و ما هم هر وقت پول دستمان آمد پولشان را برگردانیم این تیم چون مردمی است احتمالاً شایعه از اینجا شروع شده است که این تیم با کمک مردم وارد مسابقات شده است ولی در اصل ما هزینه لباس ،مربی و حتی هزینه مسافرتشان که خیلی کم است و مجموعا هم حدود پنج یا شش مسابقه برگزار میکنند را پرداخت می کنیم ولی هر وقت اتفاقی رخ بدهد اولیا خودشان کمک می کنند تنها این تیم به این شکل است که شاید به صورت موقت از اولیا کمک بگیریم اما قرار بر این شد که اگر قرار به کمک اولیا شد آنها به باشگاه کمک کنند و ملوان هم یک باشگاه مردمیست و هر کسی که دوست داشت می تواند به باشگاه کمک بکند و ساز و کار آن هم مشخص است، به حساب واریز می کنند و باشگاه برای همین بچه ها هزینه می کند و در نهایت به اولیا با اسناد و مدارک گزارش می دهیم.
رئیس آکادمی باشگاه ملوان در مورد اسپانسر تیم های پایه خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما جذب اسپانسر در همه رده های باشگاه است و الان هم اعلام میکنیم هر مجموعه ای می تواند برای هر رده ای اسپانسر باشد، گروههای صنعتی ، شرکت ها و … می توانند اسپانسر تیم های پایه ما باشند،ما این درخواست را به هیات مدیره اعلام می کنیم و در صورت تایید هیات مدیره با آن اسپانسر وارد مذاکره می شویم. ما یک اسپانسر بزرگ داریم و یک انسان بزرگ به نام آقای دنیامالی ، که همه هزینه ها را به تنهایی به دوش می کشد اما ما خودمان را موظف می دانیم که به کمک ایشان بیاییم.
اردشیر پورنعمت در مورد سرمربیان تیم های پایه و بیرون ماندن یکسری از مربیان گفت:
وقتی که می خواهید یکسری تغییر و تحولات را انجام بدهید طبیعی است که گاهی اوقات بحث هایی مطرح می شود و نظرات متعددی وجود دارد. من به دوستانی که امسال نتوانستیم در خدمتشان باشیم حق می دهم چون کسی که از کار بیکار می شود طبیعی است که عکس العمل نشان می دهد به هر مخالفی حق می دهیم ولی ابتدا این مخالف بیاید با ما صحبت کند تا ما شرایط را برایش تشریح کنیم تحلیلی که من سال گذشته انجام دادم این است که آکادمی ملوان شلوغ و بی فایده است. مثلا یک تیم ایکس داریم ۸ مربی و ۲ مربی دروازه بانی دارد و اینها نه تنها با هم هم افزایی ندارند بلکه با هم درگیر هستند و با هم هیچ سنخیتی نداشتند و مدام با هم درگیر بودند و اختلاف داشتند گاهی درگیریشان با خودشان بوده گاهی به زمین فوتبال کشانده میشد و حتی مربی داشتیم که با اولیا درگیر شده است. مربیان با هم درگیر بودند و اصلا همدیگر را قبول نداشتند این اتفاقات را دیدیم و به این نتیجه رسیدیم که این مجموعه کوچکتر، جوانتر و چابکتر شود، مربیانی که تاثیری نداشتند از مجموعه جدا شوند . الان یک نوجوان به مربی ای نیاز دارد که قدرت عملکرد خوبی داشته باشد و دوم نوجوان من فوتبال او را دیده باشد و به یادش بیاید چرا که همین موضوع برایشان انگیزه ایجاد میکند، در نهایت و براساس پژوهش هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدم که باید نسل جدیدی از مربیان وارد مجموعه آکادمی ملوان شوند این مربیان جدید باید مدارک معتبر ، پیشکسوت ملوان و برنامه داشته باشند . بین شان رقابت ایجاد کردیم اکثرا برنامه دادند خیلی ها هم برنامه ندادند.آنهایی که برنامه ندادند در واقع به اولویت های باشگاه احترام نگذاشتند، این افراد خود به خود جدا شدند و مربیان از بین کسانی که برنامه داده بودند انتخاب شدند. در این روش به جای انتخاب های شخصی برنامه های موفق را انتخاب کردیم انتخاب های جدید نه بر اساس فشارو سفارش بوده و نه بر اساس انتخاب شخصی. مربیانی انتخاب نشده اند که به طور مثال بازیکنان من یا دوستان من باشند بلکه در این بین برنامه حرف می زد.
رییس آکادمی باشگاه ملوان در مورد آینده آکادمی ملوان گفت:
من آینده آکادمی ملوان را مشروط به ساختارها میدانم یعنی اگر بتوانیم برنامه ای که برای افزایش زمین های فوتبال، که در همه جای شهر زمین فوتبال داشته باشیم می توانیم به آینده امیدوار باشیم. به نظر من فوتبال انزلی شکست خورده است بازگشت من به خاطر اعتقاد خودم بوده است فوتبال انزلی تولیدات زیادی داشته است ولی این تولیدات کیفیت نداشته اند که این دلایل مختلفی داشته است اول ، سلیقه مربیان بزرگسال ، دوم سخت افزار ها مشکل داشتند و سوم مربیانی که در این زمینه کارایی داشته باشند را نداشتیم . اگر فوتبال از بین می رود به خاطر نبود زمین فوتبال است در حال حاضر زمین های فوتبال در اختیار افراد استو آنها از ما طلب پول میکنند، ما از قبل به آنها بدهکاریم بنابراین باید زمین بسازیم و آن زمین مالکش ملوان باشد اگر این زمین ها فراهم شود و اگر زمین هایی که ما میخواهیم فراهم شود می توان امیدوار بود. باید تاکید کنم که این زمین ها نباید یک جا باشد در انزلی باید در هشت نقطه زمین فوتبال داشته باشیم از مسئولین خواهش میکنم که در این زمینه به ما کمک کنند در این زمینه از نماینده مجلس و مسئولان شهری و استانی تا افراد متمول میتوانند کمک کنند. اگر این ساختارها شکل بگیرد ما ظرف یکی دو سال آینده ستارگان و استعداد هایی را مثل گذشته می توانیم تحویل فوتبال کشور بدهیم . مربیان ما به دلیل نداشتن زمین آواره هستند و همه ما این آوارگی را به خاطر ملوان تحمل می کنیم به خاطر یک آینده روشن برای ساختن ملوانی جدید و بومی. این قو بالهایش نشکسته است هنوز پرواز را بلد است فقط باید راه را آسان کنیم، چون یادش رفته است چگونه بپرد.

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی