این پست در ساعت ۹:۰۷ ب.ظ و تاریخ ۹۶/۰۸/۰۴ ارسال شده است


photo_2017-07-26_23-19-34

ملوان در سال ۸۷ دچار تحول بزرگی شد و با مساعدت نیروی دریایی ارتش ۷۰ درصد سهام باشگاه در اختیار منطقه آزاد انزلی قرار گرفت، اتفاقی خجسته که پیشکسوتان و هواداران معتقد بودند می تواند پایانی بر مشکلات مالی و زیرساختی ملوانان باشد اتفاق خوشایندی که متاسفانه زیاد طول نکشید با اینکه در قرارداد ابتدایی واگذاری سهام، تاریخ پایانی برایش در نظرگرفته نشده بود، منطقه آزاد سهام ملوان را بازگرداند تا در اختیار اشخاص حقیقی قرار بگیرد.
در ابتدای دوره هیات مدیره جدید و بعد از اینکه مجددا دکتر دنیامالی ریاست هیات مدیره را در دست گرفتند مقرر شد همان پروسه ای که در سال ۸۶ طی کرده بودند تا سهام ملوان در اختیار منطقه قرار داده شود را مجددا از سر بگیرند و در این راستا نماینده محترم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی (عضو مجمع باشگاه) و ریاست محترم هیات مدیره باشگاه جلسه ای با معاون محترم رئیس جمهور و همچنین جلساتی با دبیر وقت شورای عالی مناطق آزاد کشور داشتند تا در مدل پیشنهادی اول؛ منطقه آزاد انزلی ۷۰ درصد سهام، در مدل دوم اسپانسری تیم بزرگسالان را برعهده بگیرد. بسیاری از مناطق آزاد کشور به بهانه های مختلف از تیم هایی که در حوزه خود دارند حمایت های مالی و معنوی بزرگی انجام می دهند اما منطقه آزاد انزلی تنها ۳۲۰ میلیون تومان به ملوان کمک کرد که تمام و کمال صرف بخشی کوچک از بدهی به زوران زلاتکوفسکی(تنها ۸۰ هزار دلار از بدهی ۳۲۰ هزار دلاری) شد. بزرگترین دغدغه باشگاه وهواداران موضوع بازیکن خارجی (زوران) که در همان دوره منطقه آزاد با نامبرده قرارداد بسته شد و امروز به دلیل شکایت وی باشگاه به پرداخت بیش از یک میلیارد تومان محکوم شده است. حتی باشگاه ملوان در سومین مدل پیشنهادی تنها پرداخت بدهی زوران را به منطقه ارائه کرد که این موضوع نیز پذیرفته نشد در این شرایط یک عضو شورای محترم شهر انزلی اینطور برای هواداران وانمود کرده اند که اعضای هیات مدیره و در راس آنها رئیس هیات مدیره دوست ندارند چنین اتفاق مبارکی رخ دهد و آنها به دنبال عدم برقراری رابطه با منطقه آزاد انزلی هستند که باشگاه ملوان رسما این موضوع را تکذیب و آنرا ارائه اطلاعات اشتباه به هواداران قلمداد می کند. مابین باشگاه ملوان و مدیران ارشد و رده بالای مناطق آزاد کشور و منطقه انزلی اتفاقا تعامل مسالمت آمیزی وجود دارد اما متاسفانه اطلاعاتی که به شهروندان فهیم انزلی داده می شود سراسر اشتباه است. باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان به طور رسمی و از همین طریق اعلام می کند که آماده انتقال بی قید و شرط و سریع ۷۰ درصد از سهام باشگاه به منطقه آزاد انزلی است چرا که مالکیت منطقه آزاد بر ملوان را بهترین و دلسوزانه ترین تصمیم برای آینده قوهای سپید قلمداد می کند.
باشگاه ملوان با افتخار اعلام می کند در ۲ سال و نیم گذشته که هیات مدیره جدید در راس کار بود، با حمایت و اعتبار رئیس محترم هیات مدیره و بدون اسپانسر مشخص حتی برای پیراهن، نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان در مدت ۲ سال برای باشگاه تامین منابع مالی شده است. باشگاه ملوان در ۲ سال و نیم گذشته حتی بخش های بزرگی از بدهی های به جا مانده از گذشته را نیز پرداخت کرد و در مسیر اصلاحات ساختاری، جوانگرایی، تغییر نسل بازیکنان و مربیان، ایجاد یک آکادمی منسجم و علم بنیان و صد البته در مسیر خطرناک مبارزه با فساد در فوتبال گام برداشته که قطعا در آینده بیشتر درباره اش خواهید شنید. حرکت بزرگی که در راه مبارزه با فساد برداشته شد و در این راستا ضمن پیگیری موضوع تمامی اطلاعات را در اختیار مراجع قضایی قرار داد. هیات مدیره باشگاه اعتقاد دارد در این برهه زمانی و برای ادامه پوست اندازی باشگاه و تربیت نسل جدید فوتبال انزلی، احتیاج به تامین منابع مستمر وجود دارد و همچنان هیات مدیره همانند ۲ سال و نیم گذشته اعتقاد دارد که مالکیت منطقه آزاد انزلی تنها راه به ثبات رسیدن ملوان به لحاظ مالی و ادامه مسیر مناسب است.
باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان در پایان بر خود لازم می داند از هواداران باوفا و یاران همیشگی اش که تحت هیچ شرایطى قوهای سپید را تنها نگذاشته اند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشد که استمرار حمایت تماشاگران پرشمار و پرشور، نقطه قوت همیشگی باشگاه ملوان در کل کشور بوده و همواره زبانزد خاص وعام در فوتبال ایران هست و خواهد بود.

باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان بندرانزلی

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی