این پست در ساعت ۱۲:۳۵ ق.ظ و تاریخ ۹۷/۱۰/۰۶ ارسال شده است


ملوان یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران است

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی : سارا قمی بازیکن تیم فوتبال ملوان می‌گوید با بازگشت تیم بانوان ملوان بندرانزلی به لیگ برتر، جذابیت این لیگ برای مردم و رسانه‌ها بیشتر شده است. تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی پس از دو سال غیبت بازگشته و شور و شوق زیادی هم میان مردم فوتبالدوست انزلی ایجاد کرده. تیم بانوان ملوان بندرانزلی اگرچه شروع خوبی در رقابت‌ها نداشت و با یک تساوی و یک شکست مقابل سپاهان کارش را آغاز کرد ولی پیروزی ۸ بر صفر برابر آذرخش تهران در دیداری که مهناز افشار هم میهمان ویژه آن بود، هشداری برای سایر مدعیان قهرمانی بود تا ملوانان با مریم ایراندوست نشان دهند برای کسب قهرمانی دوباره به لیگ بازگشته‌اند.سارا قمی ملی‌پوش بانوان ملوان بندرانزلی که دو سال گذشته را در تیم‌های دیگر توپ زد، مقابل آذرخش ۵ بار گل زد تا دورخیزی برای کسب عنوان خانم گلی هم داشته باشد. سارا قمی در مورد موضوعات مختلفی نظیر کسب عنوان خانم گلی، بازگشت ملوان بندرانزلی به لیگ و حضور پرشمار بانوان هوادار تیم ملوان صحبت کرده:

پیروزی برابر آذرخش روحیه بخش بود
خدا را شکر در شرایط خوبی هستیم. ما بعد از اینکه یک بازی را مساوی کردیم و یک باخت دادیم، در هفته آخر پیروزی خوبی به دست آوردیم. خوشبختانه این نتیجه به ما خیلی از نظر روحی کمک کرد و انگیزه داد. قرعه‌کشی لیگ طوری بود که هفته‌های اول دو بازی سخت به ما افتاد.

ملوان زیبایی‌های لیگ را بیشتر کرده
با آمدن ملوان به لیگ، زیبایی‌های لیگ بیشتر شده؛ دو سال به ناحق ملوان را از لیگ دور کردند و طی این مدت خیلی از رسانه‌ها و خبرنگاران، بازیگران و چهره‌های محبوب ایران حامی ملوان بودند و حالا هم پیگیر اخبار تیم هستند. این به ما خیلی انگیزه می‌دهد.

زنان ملوانی انتظار میزبانی ما را می‌کشند
در بازی دوم که با سپاهان داشتیم نزدیک به دو هزار هوادار به ورزشگاه آمدند و تیم را تشویق کردند و همیشه هم می‌گویند که تا آخرین لحظه پشت تیم هستیم و این حمایت‌ها کم نمی‌شود و این انگیزه چند برابری به بازیکنان ما می‌دهد. هواداران همیشه منتظرند ما میزبان باشیم و مطمئنم از بازی بعدی بیشتر هم می‌شوند و امیدوارم شرایط جوی هم با ما مدارا کند.

مهناز افشار نشان داد هوادار پر و پا قرص ملوان است
قرار بود خانم افشار در یک بازی خانگی به تماشای بازی ما بیاید که در بازی آذرخش که در تهران برگزار شد به ورزشگاه آمدند. به هر حال خانم افشار یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین چهره‌های کشور است؛ یک هنرمند معروف که همه او را دوست دارند. آدم‌های معمولی وقتی او را می‌بینند، انگیزه می‌گیرند و برای بچه‌های ما هم غیر از این نبود. حضور ایشان خیلی به ما انگیزه داد و فهمیدیم که یکی از حامیان پر‌و‌پا قرص ملوان است.

فقط موفقیت ملوان برایم اهمیت دارد
سارا قمی هیچ سالی به خانم گلی فکر نمی‌کند. من فقط و فقط به ملوان فکر می‌کنم؛ به اینکه ملوان به جایی که شایسته آن است و به آن تعلق دارد برسد. امسال بازیکنان ملی‌پوش ما هیچ پولی نگرفته‌اند؛ یک تیم همدل داریم و امیدواریم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. بچه‌ها تلاش کرده‌اند که من قبلا خانم گل شده‌ام. سارا قمی در افتخارات شخصی اشباع شده و به خاطر همین قلبا فقط موفقیت ملوان برایم اهمیت دارد.

ملوان را با نامردی و ناحقی منحل کردند
ملوان را دوسال با ناحقی و نامردی منحل کردند. خوشبختانه خدا کمک کرد. سال گذشته یک تیم به نام یاران آتنا (آتنا محمدی سنگربان سابق ملوانی‌ها بود که به دلیل ایست قلبی سال گذشته جان خود را از دست داد) شکل دادیم و همه چیز دست به دست هم داد تا تیم دوباره شکل بگیرد. همیشه ما صحبت می‌کنیم، می‌گوییم آتنا این انرژی را به ما می‌دهد. تشکیل این تیم سخت بود ولی خوشبختانه شکل گرفت. انتظارات بالا است ولی باید بدانند که ما بعد از دو سال دور هم جمع شدیم ولی بازی به بازی بهتر می‌شویم.

ملوان لیگ بانوان را جذاب‌تر کرده
آرزوی تک تک ما این بود که ملوان تشکیل شود. من و دوستان دیگرم شاید نهایتا دو سه سال دیگر بخواهیم بازی کنیم ولی واقعا حیف بود. ملوان یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است و حیف است که در لیگ نباشد. امسال هم خودتان دیده‌اید که اصلا لیگ با ملوان جذابیت دیگری پیدا کرده. خیلی از رسانه‌ها چه داخلی و چه خارجی به تیم ما می‌پردازند و قبلا اصلا صحبتی نبود. این موضوع جای ناراحتی دارد ولی جای خوشحالی هم دارد که با ملوان صحبت از فوتبال بانوان بیشتر شده است.

جایگاه مردان ملوان رتبه‌های پایین لیگ یک نیست
در مورد تیم فوتبال مردان ملوان اینکه آنها حال و روز خوشی ندارند و امیدوارم زودتر سرپا شوند. هیچ چیزی نشد ندارد و امیدوارم این اتفاق بیفتد. ملوان یکی از تیم‌های ریشه‌دار فوتبال ایران است و واقعا جایگاهش اینکه در لیگ یک بازی کند، نیست؛ تازه در لیگ یک هم شرایط خوبی ندارد. امیدوارم تیم نتایج خوبی بگیرد، ما همیشه دعا می‌کنیم. ما فقط به خودمان فکر نمی‌کنیم؛ امیدوارم تیم مردان و زنان در لیگ برتر باشند و بدرخشند.

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی