این پست در ساعت ۲:۳۳ ب.ظ و تاریخ ۹۷/۰۳/۰۷ ارسال شده است


ما وارث اشتباهات مدیران گذشته هستیم
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی : محمد قدیر بحری مدیر آکادمی باشگاه ملوان در مورد عملکرد تیمهای پایه باشگاه ملوان گفت : تیمهای پایه ملوان در فصل گذشته عملکرد مطلوبی داشتند.
در فصل گذشته تیم فوتبال نونهالان ملوان موفق به کسب مقام سوم در گروه خود شد ضمن اینکه با همت مربیان این تیم دو بازیکن به نامهای علیرضا کنکاش پور ، و دانیال نیا راشد به تیم ملی نونهالان دعوت شدند.
در رده سنی زیر ۱۵ سال تیم خوب و آینده دار ما موفق به کسب مقام نایب قهرمانی در سطح استان گیلان شد.
در ، رده سنی نوجوانان تیم فوتبال نوجوانان ملوان ضمن کسب مقام اول در گروه خود به جمع هشت تیم برتر کشور در مرحله نهایی صعود کرد و با پشتکار کادر فنی آقای امیر رضا محرمی از تیم فوتبال نوجوانان به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
در رده سنی جوانان خوشبختانه با تلاش ستودنی کادر فنی با اقتدار ، و در یک راه بسیار سخت و دشوار موفق شدیم از لیگ دسته اول جوانان کشور به لیگ برتر صعود کنیم ضمن اینکه در این رده نیز آقایان مهدی هاشمی ، مبین عشایر و فربد بلوک باشی از جمله بازیکنانی بودند که به اردوی تیم ملی راه یافتند.
در رده سنی امید در مکان نهم لیگ برتر امیدهای کشور قرار گرفتیم و دو بازیکن به نامهای حسام سلطان پور و نیما میرزازاد در این رده سنی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
ضمن اینکه تیم فوتبال ملوان ( ب ) در فصل گذشته در جایگاه هشتم لیگ برتر گیلان قرار گرفت.
در مجموع با توجه به امکاناتی که داشتیم و با معرفی ۸ بازیکن به تیمهای پایه ملی می توان گفت که در فصل گذشته عملکرد مثبتی داشتیم که جا دارد همین جا از ، زحمات هیئت مدیره و مدیریت باشگاه ، اعضای کادر فنی و بازیکنان و همچنین خانواده های بازیکنان تشکر و قدردانی نمایم.
وی در مورد تصمیمات آکادمی باشگاه ملوان در فصل آینده بیان داشت : منتظر مشخص شدن وضعیت باشگاه در فصل آینده هستیم و هم اکنون در حال بررسی عملکرد فصل گذشته و تدوین یک برنامه مدون برای ارائه به هیئت مدیره می باشیم زیرا در حال حاضر مهمترین مسئله برای باشگاه بزرگ و مردمی ملوان ، حل شدن مشکلات بازیکنان خارجی و پرداخت مطالبات معوق آنان می باشد و تا موقعی که این موضوع حل نشود ، کل باشگاه و هواداران این تیم در استرس و نگرانی به سر خواهند برد.
متاسفانه این مشکل ریشه در سوء مدیریت در سالهای گذشته داشته و این بدهکاری مربوط به سالهایی می باشد که باشگاه توان پرداخت این معوقات را داشت اما متاسفانه با بی تفاوتی از کنار این قضیه گذشتند و هم اکنون ما وارث اشتباهات مدیران گذشته هستیم و از همه بدتر اینکه حکم نهایی فیفا دقیقا زمانی به باشگاه رسید که باشگاه ملوان مالک یا اسپانسری برای تامین منابع مالی ندارد و شاید اگر در طی چند سال گذشته مدیران قبلی تا حدودی این بدهکاری را پرداخت میکردند ، این حجم از بدهکاری به بازیکنان خارجی گریبان این تیم مردمی را نمیگرفت تا امروز تمام جرایم فیفا با هم به دستمان رسیده و هیچ زمانی برای تامین منابع مالی نداشته باشیم.
قطعا اگر باشگاه بزرگ و ریشه داری همچون ملوان که تمام تیمهای رده پایه آن در سطح اول فوتبال کشور فعالیت می نماید با مشکلات مالی مواجه گردد این امر در تمام سطوح باشگاه تاثیر گذار خواهد بود ، اما با درایت پیشکسوتان خاک خورده باشگاه که سالهای جوانی خود را برای سربلندی این باشگاه معطوف داشته اند تاکنون به هر شکل ممکن چرخه فعالیت تیمهای پایه ملوان در حال گردش است و سالیانه مبلغی حدود یک میلیارد تومان صرف هزینه کشف و پرورش استعدادهای بومی در باشگاه ملوان می شود.
در فصل گذشته با زحمات مربیان تیمهای پایه تعداد ۲۷ بازیکن از رده سنی پایه در لیست بازیکنان بزرگسال قرار گرفتند که از این تعداد ۸ بایکن حضوری مستمر در اردوها و بازیهای لیگ دسته اول داشتند.
قدیر بحری در پایان صحبتهای خود گفت : با وجود اینکه مهمترین ویترین هر باشگاهی تیم بزرگسالان محسوب میشود ، اما باشگاه ریشه دار و مردمی ملوان نگاه ویژه ای به کشف و پرورش استعدادهای بومی برای معرفی به تیم بزرگسالان ملوان دارد.

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی