این پست در ساعت ۷:۳۶ ب.ظ و تاریخ ۹۶/۰۹/۱۹ ارسال شده است


 

فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به کارگردانی «الله‌کرم رضائی‌زاده» در بخش مسابقه ملی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی می‌شود.

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی و به نقل از سایت نود الله‌کرم رضائی‌زاده در این باره گفت: تیم ملوان بندرانزلی دارای فرهنگ و پایگاه مردمی ویژه‌ای در بین ساکنان این شهر و استان گیلان است و در واقع این تیم، برآمده از دل مردم انزلی است که باعث شده ملوان به عنوان نماد این شهر بندری مطرح باشد.
وی ادامه داد: این فیلم با اشاره به افتخارات تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در طول تاریخ شکل‌گیری، روایتگر دلبستگی و همدلی کم‌نظیر اهالی بندرانزلی از هر قشر و شغلی به این تیم محبوب و ریشه‌دار است. ضمن آنکه به فراز و نشیب‌های این تیم طی سالیان اخیر اشاره شده است. در واقع می‌توان گفت در این مستند به بُعد اجتماعی و جامعه‌شناختی یک تیم فوتبال و هواداران پرداخته شده است.
رضائی‌زاده افزود: ملوان همواره مکتب استعدادیابی و معرفی بزرگانی همچون غفور جهانی، مرحوم سیروس قایقران، محمد احمدزاده و اخیراً سیدجلال حسینی و سعید عزت‌اللهی بوده است؛ از این رو بخشی از فیلم به این موضوع اختصاص دارد. ساخت این مستند به جهت اهمیت و بیان دقیق موضوع در سه مرحله تحقیق، تصویربرداری و تدوین، مجموعاً ۵ سال زمان برد.

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی