این پست در ساعت ۴:۱۰ ب.ظ و تاریخ ۹۷/۱۰/۱۲ ارسال شده است


فوتبال بانون خیلی هوادار دارد
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی : مریم ایراندوست سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در واکنش به خبر برگزاری بازی دوستانه ایران و روسیه در ورزشگاه آزادی اظهارکرد: خیلی خوشحال هستم، این قضیه فعلا در حد حرف است و اگر عملی شود قطعا قدم مثبتی است و می‌تواند برای فوتبال زنان و علاقه مندان به آن امیدوار کننده باشد شاید در یک جمله بتوان گفت که می‌شود زن بودن را فهمید. سال‌ها به این فکر می‌کردم که چرا زنان نباید به ورزشگاه آزادی بروند ولی الان می بینیم که به بهانه بازی‌های تیم ملی خانم‌ها به راحتی از درهای آزادی وارد می‌شوند.

او در ادامه افزود: فوتبال بانوان از سال ۱۳۸۴ به طور رسمی آغاز به کارکرده و بعد از ۱۳ سال جای امیدواری دارد که بانوان فوتبالیست مان می‌تواند وارد ورزشگاه آزادی شوند و تماشای ورزشگاه صرفا از طریق جعبه جادویی نباشد. خوشحال هستم و امیدوارم این اتفاق بیفتد و تکرار هم بشود.

ایراندوست در پاسخ به این سوال که برگزاری بازی در آزادی چقدر روی انگیزه بازیکنان تاثیر می‌گذارد؟ گفت: خیلی تاثیرگذار است. قطعا می‌تواند سوای بازیکنان بر خانواده‌ها هم اثر گذار باشد چرا که در ورزش بانوان این مشکل را داریم که خانواده ها می‌بینند ورزش بانوان جایگاهی ندارد و تعداد کمی هستند که به سطح بالا می‌رسند و دیده می‌شوند به همین دلیل دخترانشان را از شروع کار در ورزش منع می‌کنند. وقتی خانواده‌ها این قضیه را ببینند قطعا مشتاق می‌شوند و به تبع آن وقتی نیروی انسانی زیادی در رشته داشته باشیم می‌توانیم از بین آنها استعدادهای بیشتری را شناسایی کنیم و عملکرد مثبتی داشته باشیم تا در نهایت به قهرمانی آسیا که آرزوی همه دختران فوتبالیست ایران است برسیم.

وی از مسئولان خواست همه شرایط مورد نیاز برای استقبال مناسب خانم‌ها از بازی را فراهم کنند و افزود: امیدوارم ساعت بازی به گونه‌ای باشد که مشکلی برای حضور خانم‌ها در ورزشگاه پیش نیاید. همانگونه که وقتی می‌خواهیم خیل عظیمی از تماشاگران آقا را در آزادی داشته باشیم و چیزی حدود ۸۰ هزار نفر بیایند به روز و ساعت بازی دقت می‌کنیم، امیدوارم این نکات در مورد زنان هم در نظر گرفته شود تا خانم های عزیز بتوانند حضور پیدا کنند. علاوه بر این از قبل اطلاع رسانی درستی انجام شود تا کسانی که از شهرستان قصد حضور در استادیوم را دارند بتوانند برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

سرمربی تیم بانوان ملوان بندر انزلی به هواداران فوتبال بانوان توصیه کرد به ورزشگاه ها بروند و گفت: هوادارن ملوان و فوتبال بانوان ملوانی‌ها کلا تک هستند و وقتی می‌گویم هواداران انزلی‌چی در ایران، خاورمیانه و حتی آسیای شرقی بی نظیر هستند، این را ثابت کردند و در روز بارانی هم به ورزشگاه آمدند اما می‌دانم فوتبال بانون خیلی هوادار دارد و از همه مهم‌تر به دختران و خانم‌ها می‌گویم هر کسی که فوتبال را دوست دارد شاید هنوز تجربه نکرده ولی وقتی که وارد ورودی یک استادیوم بزرگ وحرفه‌ای می‌شوید آن فضا تمام وجود آدم را پر از نیرو و انرژی می‌کند.

او در این مورد افزود: وقتی به جام جهانی برزیل رفتم و برای اولین بار وارد ورزشگاه شدم حس می‌کردم وارد بهشت شدم و می‌گفتم مگر بهشت غیر از این است؟ اکنون که ریاست فدراسیون فوتبال این فضا را فراهم کردند، دوست دارم دختران و زنانمان به ورزشگاه بیاند و از این تجربه لذت ببرند که قطعا بهترین تجربه زندگی‌شان خواهد بود.

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی