این پست در ساعت ۸:۵۶ ق.ظ و تاریخ ۹۷/۰۵/۰۹ ارسال شده است


عزت و ذلت دست خداست
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی : پس از موفقیت ملوانان و سر زبان افتادن نام این تیم با مریم ایراندوست به صحبت پرداختیم تا از کیفیت بازی های برگزار شده و احیای دوباره تیم ملوان به صحبت بپردازیم. ایراندوست که سال هاست به عنوان همه کاره تیم ملوان شناخته می شود درباره آغاز به کار دوباره این تیم، موفقیت در بازی های لیگ دسته اول و انگیزه فراوان آنها برای رسیدن به عنوان قهرمانی به صحبت پرداخت.

هر سال پیگیر تشکیل تیم بودیم

از همان زمانی که انحلال ملوان را اعلام کردند ما به دنبال بازگشایی دوباره تیم بودیم و به همین دلیل در ابتدای هر فصل به سراغ مدیران تیم می رفتیم و درخواست به راه افتادن تیم را ارائه می دادیم. در شروع هر فصل بازیکنان می آمدند و با مدیریت جلسه می گذاشتند تا آنها را راضی به راه اندازی تیم کنند که این اتفاق نمی افتاد و به همین دلیل در دو فصل پشت سر هم بانوان ملوان موفق نشدند در لیگ برتر حضور پیدا کنند.

مالک ملوان گفت با قدرت کارتان را آغاز کنید

مسئولان تیم ملوان در ابتدای هر دو سال اخیر بهانه آوردند تا در نهایت این اتفاق نیفتد. این مخالفت با تشکیل دوباره تیم به گونه ای بود که همه ما فکر می کردیم دیگر امکان تشکیل تیم وجود نخواهد داشت اما امسال اوضاع به گونه ای دیگر پیش رفت. مالک جدید ملوان با درخواست ما موافقت کرد و از من برنامه خواست. برای ما جالب بود که او از همه اعضای تیم درخواست کرد که با قدرت به کار ادامه دهیم.

ابتدا باید در لیگ یک موفق می شدیم

در ابتدا فکر می کردیم می توانیم از همان اول در رقابت های لیگ برتر حضور پیدا کنیم اما بعدا فهمیدم که در قانون این گونه تعریف شده پس از آغاز به کار تیمی(حتی اگر قبلا هم وجود داشته باشد) باز هم باید در لیگ یک حضور پیدا کند و به رقابت بپردازد تا بتواند جواز حضور در لیگ برتر را به دست بیاورد و ما هم به همین دلیل راهی لیگ یک شدیم و در شهرکرد حضور پیدا کردیم و سه بازی به انجام رساندیم.

بهترین نتایج را در سه بازی به دست آوردیم

در شهرکرد سه بازی برابر تیم های سپیدار قائمشهر، جندی شاپور دزفول و ملی پوشان شهرکرد به انجام رساندیم و با تلاش بازیکنان توانستیم نتایج خوبی به دست بیاوریم و با ۹ امتیاز و ۱۹ گل زده راهی رقابت های لیگ برتر شویم. حضور در این بازی ها به همه نشان داد بازیکنان تیم ملوان چقدر انگیزه دارند تا بتوانند دوباره در میدان حضور پیدا کنند. تیم های حاضر در این بازی ها خیلی خوب بودند اما با انگیزه ای که بازیکنان ما داشتند توان شان چند برابر شده بود.

تجربه و انگیزه به کار ملوان آمد

بازیکنانمان تمایل فراوانی به کسب موفقیت های دوباره دارند. از نوع بازی آنها کاملا پیدا بود که چقدر تمایل داشتند باز هم با پیراهن ملوان در مسابقات حضور پیدا کنند. بازیکنانی همچون سارا قمی که در این بازی ها توانست با ۱۰ گل زده به عنوان بهترین گلزن دست پیدا کند. البته ذکر این نکته نیز مهم است که تجربه بالای بازیکنان ما نیز در این بازی ها به کارمان آمد.

با برنامه خودمان را آماده مسابقات کردیم

تعدادی از بازیکنان مان در زمان انحلال تیم، در تیم های دیگر مشغول بازی بودند. تعدادی از بازیکنانمان نیز به صورت حرفه ای بازی نمی کردند اما از تمرینات غافل نماندند و به همین خاطر کاملا آماده بازی بودند. از اردیبهشت ماه که رایزنی خود را با مسئولان آغاز کردیم تمرینات مان را نیز تشکیل دادیم و از دو هفته پیش از مسابقات نیز تمرینات فشرده خود را آغاز کردیم. همه کسانی که ما را در کرمانشاه دیدند از آمادگی بالای تیم تعجب کردند.

قطعا برای قهرمانی به لیگ برتر می آییم

ما برای قهرمانی پا به لیگ برتر می گذاریم. وقتی مالک محترم باشگاه برنامه ما را قبول کرده چرا خودمان نخواهیم در کورس قهرمانی باشیم. تیم ما هم قدرت کافی را دارد و از انگیزه و تجربه بالایی برخوردار است. قطعا برای تقویت آن تعدادی بازیکن نیز به تیم اضافه خواهیم کرد بنابراین از همین الان می توانم بگویم ملوان برای قهرمانی پا به رقابت های لیگ برتر می گذارد.

برای احیای ملوان پا به میدان گذاشتم

بیست و دوم اسفندماه سال ۹۲ من دوران بازی را به پایان رساندم و به نوعی از فوتبال خداحافظی کردم و تا چهار روز پیش از آغاز بازی های لیگ دسته اول قصد نداشتم پا به میدان بگذارم اما وقتی دیدم اوضاع تیم اینگونه است لازم دیدم برگردم تا در کنار سایر بچه ها، پروژه احیای ملوان را با موفقیت به انجام برسانم.

هواداران بدانند باز هم جام را به گیلان می آوریم

از همه هواداران ملوان ممنونم. آنهایی که حقانیت تیم را می دانستند و در این مدت همیشه به ما دلداری دادند و از تیم پشتیبانی کردند. هواداران ملوان در سرتاسر استان گیلان به ویژه انزلی بدانند که ما با تمام وجود در بازی های مان به میدان می رویم تا باز هم بتوانیم جام قهرمانی را به بندر بیاوریم. از کادر مدیریتی ملوان نیز ممنونم. از مالک و دیگر مسئولان شهر که از تیم پشتیبانی کردند تا باز هم موجودیت خود را اعلام کند.

عزت و ذلت دست خداست

ایراندوست در پایان در پاسخ به سوالی که درباره اتهاماتی که به تیم ملوان زده شده بود تا دستاویزی برای انحلال این تیم باشد گفت: سعی می کنم هیچ چیزی در این باره نگویم تا تیم به حاشیه نرود فقط می گویم عزت و ذلت دست خداست.
ورزش ۳

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی