این پست در ساعت ۶:۰۲ ب.ظ و تاریخ ۹۶/۰۴/۲۳ ارسال شده است


photo_2017-07-13_21-40-51

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی، گفت: امید عالیشاه بین علم و ثروت ترحیج داد ثروت را انتخاب کند و ۸ ماه خود را از فوتبال دور نگه دارد.

به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی، نادر دست‌نشان درمورد شرایط تیم ملوان و برنامه‌های آماده‌سازی این تیم، گفت: در سوادکوه اردویی با تمرینات استقامتی و قدرتی داشتیم آن هم در ارتفاع ۲ هزار متری از سطح دریا. بعد از آن هم در لب ساحل و داخل آب تمرینات قدرتی و استقامتی‌مان ادامه پیدا کرد و از فردا هم تمرینات سرعتی خود را آغاز می‌کنیم، سپس به تهران می‌آییم تا در اردویی تدارکاتی دو بازی دوستانه انجام دهیم. روز سه‌شنبه با استقلال خوزستان بازی می‌کنیم و پنج‌شنبه هم قصد داشتیم با یک حریف لیگ برتری دیگر بازی انجام دهیم که هنوز این حریف‌مان مشخص نیست و شاید مجبور شویم با تیم لیگ یکی بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی در مورد آغاز لیگ یک در ۱۵ مرداد گفت: تاریخ خوبی برای شروع مسابقات انتخاب شده و با توجه به فاصله بین دو فصل مسابقات تیم‌ها سازماندهی خوبی انجام دادند اما امیدوارم در قرعه‌کشی لیگ برخی از مسائل لحاظ شود و به تیم‌ها اجحاف نشود اینکه مجبور شویم در گرمای ۵۰ درجه در جنوب کشور بازی کنیم و در سرما به شهرهایی مثل تبریز برویم.

دست‌‌نشان درمورد اینکه این شرایط با قرعه‌کشی مشخص می‌‌شود و پیشنهاد شما برای حل این مشکل چیست، گفت: بله با قرعه مشخص می‌شود اما زمانی که دوستان به شمال کشور می‌آمدند و شکست می‌خوردند توجیهشان این بود که در گِل و شل باختیم، آنقدر این حرف را زدند که اکنون همه زمین‌های فوتبال شما دارد تبدیل به زمین چمن مصنوعی می‌شود ممکن است یک بازی فوتبال به خاطر بارش شدید باران لغو شود اما هیچ وقت بازی را به خاطر گرمای ۵۰ درجه لغو نمی‌کنند؛ ضمن اینکه من نمی‌توانم پیشنهادی برای قرعه‌کشی بدهم. زیرا این هنر مدیران و برنامه‌ریزان است من مربی هستم و کارم فنی است.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی درمورد درخواست این باشگاه برای جذب احسان پهلوان بازیکن ذوب‌آهن گفت: احسان پهلوان سرباز است و تحصیل هم نمی‌کند و فصل گذشته هم که برای اینکه در ذوب‌آهن بازی کند مرخصی گرفته بود. اکنون قانون هر چه بگوید ما از آن تبعیت می‌کنیم تیم‌های نظامی مثل ملوان و فجر اکنون می‌توانند بازیکن جذب کنند و ما منتظریم که ببینیم قانون چه تصمیمی در این مورد می‌گیرد.

وی درمورد پیشنهاد ۶ میلیون تومانی باشگاه ملوان به امید عالیشاه برای هر ماه گفت: امید عالیشاه تصمیم گرفته است در نیم فصل اول از فوتبال بیرون بماند. او در پاسخ به این سوال که علم بهتر است یا ثروت، ثروت را انتخاب کرده. بازیکن بزرگی مثل عالیشاه نباید ۸ ماه خود را از حضور در میادین فوتبال و مسابقات محروم کند. با تجربه‌ای که من در فوتبال دارم می‌دانم این شرایط برای امید خوب نیست و باعث افت کیفیت این بازیکن می‌شود. فوتبالیستی که بازی نکند انگیزه زیادی هم برای تمرین نخواهد داشت و درواقع بازیکن بدون مسابقه مثل پلوی بدون خورشت است. عالیشاه بعد از این ۸ ماه کار بسیار سختی دارد تا دوباره تبدیل به همان بازیکن قبل شود؛ البته من آرزویم این است که او همواره آماده و سرحال باشد.

وی افزود: درمورد حقوق ۶ میلیون تومانی در هر ماه بگویم این حقوق تنها پیشنهاد ملوان به عالیشاه نبود بلکه ما آپشن‌هایی هم برای این بازیکن درنظر گرفته بودیم که با در نظر گرفتن آنها عالیشاه بیشتر قرارداد را در باشگاه ملوان می‌توانست دریافت کند. با این حال مدیر برنامه‌های او این پیشنهاد را قبول نکرد. نمی‌دانم او مدیربرنامه‌های تراکتورسازی بود یا مدیر برنامه گل‌محمدی یا عالیشاه به هر حال او در این نشست حاضر شد. این در حالی است که وقتی من با مسئولان نیروی دریایی درمورد دستمزد سربازان صحبت می‌کردم و خواستار بعضی بازیکنان سرباز بودم آنها از اینکه سربازان چنین پولی می‌گیرند نگران بودند.

دست‌نشان درمورد اینکه شایعه شده باشگاه تراکتورسازی قرارداد ۹۰۰ میلیون تومانی به عالیشاه پیشنهاد کرده، گفت: اگر قرار بود ملوان مثل تراکتورسازی هزینه کند اکنون به لیگ یک نمی‌رفت اما این را بدانید که ملوان همیشه ملوان است این تیم را آژاکس ایران می‌دانند زیرا کارخانه بازیکن‌سازی است. بازیکنان در ملوان ساخته و پرداخته می‌شوند و سر از پرسپولیس و استقلال و سایپا و نفت و ذوب آهن درمی‌آورند. به هر حال من به عنوان اولین مربی امید عالیشاه همیشه دوست دارم او موفق باشد زمانی که او ۱۶ سال سن داشت من در لیگ یک مربی او بودم. اکنون هم با شناختی که از این بازیکن و روحیاتش دارم می‌دانم دوری ۸ ماهه از فوتبال به ضرر عالیشاه تمام خواهد شد و دوری ۸ ماهه برای بازیکن سم است. به هر حال هیچکس هم از پول بدش نمی‌آید. اگر ملوان ماهی ۶ میلیون به عالیشاه بدهد در مقابل پیشنهادی که گفته می‌‌شود به او داده شده ۸۴۰ میلیون تومان در ۱۰ ماه تفاوت وجود دارد.

وی در مورد بحث خداحافظی مازیار زارع از فوتبال گفت: مازیار زارع را دوست دارم او بازیکن بزرگی بود و اکنون هم خوشحالم که در کلاس‌های مربیگری ثبت‌نام کرده و من هم از طریق دوستانم به او پیشنهاد دادم که اگر دوست دارد می‌تواند مربیگری را از ملوان و از همین فصل شروع کند و در باشگاه ملوان همیشه به روی او باز است. او از بزرگان فوتبال انزلی و ایران است و خوشحال می‌شوم که اولین حضور مربیگری‌اش را در ملوان و در کنار من شروع کند تا بتوانیم با کمک او ملوان را به جایگاه اصلی‌اش که همان حضور در لیگ برتر است برسانیم می‌دانم او هم به ملوان عشق و علاقه دارد.
منبع: فارس

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی