این پست در ساعت ۴:۳۱ ب.ظ و تاریخ ۹۷/۰۴/۲۹ ارسال شده است


 

سعی ما این است که تیم خوبی را تشکیل دهیم
به گزارش سایت رسمی باشگاه ملوان بندرانزلی مصاحبه صمیمانه دکتر میلاد رفیع‌ نیا مدیرعامل باشگاه ملوان و پاسخ ایشان به بخشی از دغدغه های هواداران خونگرم ملوان از نظرتان می گذرد
-میلاد رفیع نیا مدیرعامل ملوان. با شنیدن این جمله چه حسی به شما دست می دهد؟

اول از همه سلام عرض می کنم خدمت تمام همشهریان عزیزم. با شنیدن این جمله، حس عزت،غرور و مسئولیت به بنده دست میدهد . ملوان همیشه باعث ایجاد غرور و عزت و احترام برای انزلیچی ها و حتی استان گیلان بوده و همواره با شنیدن اسم ملوان به انزلیچی بودن خود افتخار می کنم و تیم ملوان هم همیشه با بازی های خوب باعث بالاتر رفتن عزت انزلیچی ها بوده است.
حس مسئولیت نیز به من دست می دهد، به دلیل اینکه با قبول پست مدیر عاملی باشگاه، بار سنگینی را بر دوش خود حس میکنم و باید تمام همت و تلاشم را به کار بگیرم تا اول از همه با کمک خدا، تلاش خودم و حمایت های مسئولان و از همه مهم تر مردم، ملوان را به شرایط ایده آل برسانیم تا این قوی سپید دوباره در آسمان فوتبال ایران پرواز کند.

– چطور شد که برادران رفیع نیا تصمیم به حمایت از ملوان گرفتند؟ از کجا شروع شد؟

ما اهل انزلی هستیم و در همین شهر زندگی می کنیم. عشق و علاقه ی مردم را به ملوان می دیدیم. می دیدیم افرادی بودند که حتی برای نان شب خود مشکل داشتند اما تمام فکر و توجه آن ها به ملوان بود. در واقع مردم این شهر با ملوان زندگی می کنند. از طرفی مشکلات باشگاه را هم می شناختیم و این توانایی را در خود دیدیم که می توانیم این مشکلات را بر طرف کنیم. بعنوان یک عضو کوچک از این شهر زیبای ساحلی تصمیم گرفتیم که به مردم و شهر دوست داشتنی انزلی خدمتی کنیم و ملوان را به روزهای اوج آن بازگردانیم.

-برنامه ی شما برای ساختار مدیریتی باشگاه چیست؟ ملوان همیشه از ضعف ساختار مدیریتی رنج می برد.مثلا طی یکی دو فصل گذشته تمام موارد از قرارداد بازیکن تا بلیط هواپیما تا رزرو هتل همه بر عهده ی یک نفر بود.

ما همه ی سعی و تلاش خود را برای اصلاح ساختار مدیریتی ملوان انجام می دهیم و در همین جهت به عنوان مثال بنده از آقای صالح نیا که پدر فوتبال گیلان و خانواده بزرگ ملوان هستند خواهش کردم که به عنوان مشاور به من کمک کنند و ایشان هم لطف کرده و قبول نمودند. در این راستا ما از همه ی افراد با تجربه و ، ورزشی استفاده خواهیم کرد تا انشاالله بتوانیم ساختار مدیریتی درست و محکمی ایجاد کنیم.

-پارامترهای انتخاب مدیرعامل توسط هیات مدیره چه بود؟ چطور شد که شما به عنوان مدیرعامل انتخاب شدید؟ آیا گزینه های دیگری هم بودند؟

بله گزینه های دیگری هم بودند که البته از شهر انزلی نبودند. در جلسه ای که با هیات مدیره داشتیم اتفاق نظر اعضاء بر انتخاب من به عنوان مدیرعامل بود. به دلیل اینکه در انزلی ساکن هستم و با مردم و ساختار اداری شهر آشنا هستم و بنده هم این مسئولیت سنگین را قبول کردم.

-یکی از انتقاداتی که به شما می شود مسائل مالی است. منتقدان شما اعتقاد دارند شما از لحاظ مالی آن اندازه که باید قوی نیستید و در طول فصل باشگاه به مشکل برخواهد خورد. مثلا اگه روزی تحریم ها شروع و واردات قطع بشود شما منبعی برای تامین مالی باشگاه نخواهید داشت.

ما از همان روز اولی که وارد باشگاه شدیم تمام مشکلات و مسائل را در نظر گرفته بودیم و با آگاهی کامل وارد کار شدیم. مسائل مالی را به طور کامل در نظر گرفته بودیم و تمامِ موارد و مسائل را برای تامین اعتبارهای مالی پیش بینی کردیم. اگر همین فردا وارداتِ خودرو قطع شود، با موارد و مسائلی که در نظر گرفته ایم هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. با امور اقتصادی که انجام می دهیم برای پرداخت هزینه ها تا آخر فصل هیچ مشکلی ملوان را تهدید نخواهد کرد. اعتقاد ما بر این است که هیچگونه کاری بدون برنامه ریزی پیش نمی رود که ما نیز برای مدیریت باشگاه برنامه ریزی خوب و دقیقی را انجام داده ایم.

– پس این اطمینان خاطر را می دهید که مشکلی به وجود نیاید؟

بله ما این قول را می دهیم که هیچ مشکلی از لحاظ مالی به وجود نخواهد آمد. فقط از مردم می خواهیم که از ما حمایت کنند، با حمایت مردم و دل گرمی که از آن ها می گیریم این قول را می دهم که تا زمانی که ما هستیم در ملوان شاهد تهدیدات مالی نخواهیم بود.

– برنامه ی شما برای تیم های پایه و بانوان ملوان چیست؟

همانطور که پیش‌تر گفتم ما برنامه‌ی خوب و دقیقی برای اصلاح ساختار باشگاه داریم. یکی از آن موارد، تیم های پایه و بانوان هستند. برنامه ریزی دقیقی برای قوی شدن تیم های پایه داریم و انشاالله با گذشت زمان تاثیر این برنامه و تصمیمات را خواهید دید. برای تشکیل تیم بانوان و حضور پر قدرت آن ها در لیگ هم تمهیداتی اندیشیده‌ایم که انشاالله مردم انزلی در عمل خواهند دید.

– از دیگر انتقاداتی که به شما می شود این است که شما مدیر ورزشی نیستید و به مسائل ورزشی احاطه ندارید. چه پاسخی به این انتقاد دارید؟

درست است که من تجربه ی ورزشی ندارم اما در این زمینه علاقه زیادی دارم. ضمن اینکه ورزشی بودن یکی از شروط لازم برای مدیریت ورزش است اما شرط تام نیست و مسائل و موارد مهم دیگری هم وجود دارند که در مدیریت صحیح ورزش دخیل هستند. برای از بین بردن این ضعف بنده همانطور که قبلا گفتم از آقای صالح نیا کمک خواستم و ایشان نیز پذیرفتند که در کنار ما باشند، ما از سایر پیشکسوتان ملوان هم استفاده می کنیم. ضمن اینکه من به شخصه چند مشاور ورزشی در سطح کشوری دارم که در روزهای آینده انشاالله آن ها را نیز معرفی خواهم کرد.

– کمی درباره ی جذب بازیکنان و خواسته های آقای پورغلامی به ما بگویید. آیا خواسته های آقای پورغلامی کاملا انجام شده اند؟

ما در جذب بازیکن دست آقای پورغلامی را کاملا باز گذاشتیم و اعتقاد داریم که خود ایشان باید تصمیم بگیرند. مانند مدیران قبلی نگفتیم این بازیکن باشد یا آن بازیکن نباشد. نظرات خودمان را به ایشان انتقال دادیم اما تصمیم گیرنده ی نهایی خود ایشان هستند و استقلال کامل دارند. تیم هنوز کامل بسته نشده است. چند بازیکن لیگ برتری به تیم اضافه خواهد شد، چند بازیکن سرباز هم جذب باشگاه می شوند و در کل بازیکنان خوبی را به باشگاه خواهیم آورد. تمام سعی ما این است که تیم خوبی را تشکیل دهیم و حضوری قوی در لیگ را تجربه نماییم.

– ملوان همیشه در جذب بازیکن سرباز مشکل داشت و آن طور که باید و شاید به حق خود در جذب بازیکنان سرباز نرسیده است. آیا می توانیم امیدوار باشیم که در این قسمت با مدیریت جدید قوی تر عمل کنیم؟

در فصل های قبل در باشگاه های دیگر به دلیل حضور مدیرانی که نفوذ بالایی در نظام وظیفه داشتند باشگاه ملوان برای جذب بازیکن سرباز به مشکل بر می خورد. این فرآیند، یک فرآیند زمان بر است و انشاالله ما با کمک امیر طاهری عزیز فرمانده منطقه چهارم دریایی، این مشکل را حل نموده و با گذشت زمان در این مورد قوی‌تر خواهیم شد.

– حرف آخر

به عنوان صحبت آخر می خواهم خدمت همشهریان عزیزم عرض کنم که از روز اولی که این کار را شروع کردیم خودمان را مالک باشگاه نمی دانستیم و به عنوان یک ملوانی و خدمت گزار در خدمت تیم و شهر می دانستیم و همه ی توان و تلاش خود را برای تیم خواهیم گذاشت.

گیل پرس

اشتراک گذاری© طراحی و پشتیبانی توسط شرکت موج رایانه منطقه آزاد انزلی